KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12555531
nr 1255 5531
Helmer Osslund
(1866-1938), Sverige
Signerad, Lapp-Thomas. Akvarell på papper, Motivet: 56x29
Kondition: slitage
Helmer Osslund, född 1866 i Tuna, Medelpad, död 1938 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 20 maj 2019
kl 20:56:51
20/5 07:14:09
Helmer Osslund
Läs mer om Helmer Osslund